Za co dostaje się Złotą Piłkę?

Trofeum przyznawane piłkarzowi, który zaprezentował się najlepiej w mijającym roku kalendarzowym.

Kto może dostać Złotą Piłkę?

Serwis przygotował ranking po dwóch pierwszych miesiącach 2023 roku, w którym wskazał zawodników mających jego zdaniem największe szanse sięgnięcia po Złotą Piłkę. Poza podium znaleźli się tacy gracze jak Sadio Mane, Karim Benzema czy Kevin De Bruyne. Na czołowych pozycjach zabrakło także Messiego, Ronaldo czy Neymara.

Za jaki okres Złota Piłka?

Złota Piłka – prestiżowa nagroda dla najlepszego piłkarza i piłkarki w plebiscycie magazynu “France Football” – od rozgrywek 2021/22 przyznawana będzie za zakończony sezon, a nie rok kalendarzowy jak dotychczas.

Jaką wartość ma Złota Piłka?

Złota Piłka waży co najmniej 10 kilogramów. Jest więc ciężka. Wartość materialną statuetki szacuje się w tym roku na około 14 tys. euro, czyli tyle co dniówka piłkarza tej klasy co Leo Messi czy Robert Lewandowski.

Kiedy będzie rozdanie Złotej Piłki 2021?

Po roku przerwy, gdy organizatorzy odwołali plebiscyt ze względu na “pandemiczny” sezon piłkarski w Europie, pod koniec listopada 2021 wręczona została po raz kolejny najbardziej prestiżowa nagroda w świecie futbolu.

Kto jest faworytem do Złotej Piłki?

Lewandowski wydaje się być więc faworytem. Kto jeszcze, zdaniem dziennikarzy goal.com, ma szansę na sięgnięcie po tę nagrodę? W opublikowanym rankingu tuż za Polakiem uplasował się Karim Benzema, a trzeci był Mohamed Salah. Poza podium znaleźli się za to Kylian Mbappe i Luka Modrić.

Czy Lewy ma szansę na Złotą Piłkę?

Wydają się naprawdę spore. Dość powiedzieć, że według pierwszego notowania, w połowie 2021 roku, było to 7,0 (tyle można było zarobić za każdą postawioną złotówkę na Polaka); im bliżej oficjalnej gali i wręczenia Złotej Piłki, tym szanse Lewandowskiego rosną.

Czy mistrzostwa świata liczą się do Złotej Piłki?

Złota Piłka zostaje przyznawana najlepszemu piłkarzowi finałów mistrzostw świata. Komisja Techniczna FIFA prezentuje nazwiska kilku najbardziej wyróżniających się graczy turnieju, a zwycięzca wybierany jest spośród tej grupy przez przedstawicieli mediów.

Ile złotych piłek ma Modric?

Laureat Złotej Piłki w 2018. Uczestnik Mistrzostw Świata 2006, 2014, 2018 i Mistrzostw Europy 2008, 2012, 2016 i 2020.

Kto zdobył najwięcej złotych piłek?

Najczęściej w plebiscycie „France Football” zwyciężali piłkarze z Holandii, Portugalii i Niemiec (po 7 trofeów). Najwięcej Złotych Piłek zgromadzili gracze FC Barcelony, którzy zdobyli 12 statuetek, ale już 11 ma Real Madryt.

Gdzie obejrzeć galę Złotej Piłki 2021?

Galę wręczenia nagrody w plebiscycie “Ballon d’Or” obejrzeć można będzie w TVP1, TVP Sport, na stronie internetowej TVPSPORT.PL i w aplikacji mobilnej. Wydarzenie skomentuje Maciej Iwański, a Studio w TVP Sport poprowadzi Sylwia Dekiert.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *