Kto najwięcej razy zdobył Złotą Piłkę?

W poniedziałkowy wieczór Lionel Messi może wyśrubować swój rekord zwycięstw w plebiscycie “Złotej Piłki”. Jak do tej pory argentyński gwiazdor sięgał po prestiżową statuetkę sześciokrotnie.

Kto zdobył najwięcej złotych piłek w historii piłki nożnej?

Tylko Lionel Messi zdobył to trofeum siedem razy. Messi jako jedyny dokonał tego cztery razy z rzędu. Cristiano Ronaldo zdobył ją pięć razy.

Kto zdobywał złote piłki?

Zwycięzca Złotej Piłki 2021 Ostatnim zdobywcą plebiscytu Złotej Piłki jest Lionel Messi, który został ogłoszony zwycięzcą Złotej Piłki w dniu 29 listopada 2021 roku. Robert Lewandowski był w 2021 roku drugi (najwyższe miejsce w historii polskiej piłki nożnej).

Ile razy Ronaldo zdobył Złotą Piłkę?

Rekordzistą pod względem liczby otrzymania Złotych Piłek jest Lionel Messi, który zgromadził ich aż sześć. Ferre podzielił się rozmową z Cristiano Ronaldo, który pięciokrotnie cieszył się ze zdobycia tej nagrody.

Kto dostał Złotą Piłkę 2023?

Pokrzywdzony “Lewy” mógł się czuć także w zeszłym roku. W opinii kibiców i wielu ekspertów ponownie był bezkonkurencyjny, ale mimo tego więcej głosów powędrowało na konto Leo Messiego. Argentyńczyk zgarnął już szóstą Złotą Piłkę w swojej karierze.

Ile złotych piłek ma Modric?

Laureat Złotej Piłki w 2018. Uczestnik Mistrzostw Świata 2006, 2014, 2018 i Mistrzostw Europy 2008, 2012, 2016 i 2020.

Ile złotych piłek ma mbappe?

20 grudnia 1998 w Paryżu) – francuski piłkarz kameruńsko-algierskiego pochodzenia, występujący na pozycji napastnika we francuskim klubie Paris Saint-Germain oraz w reprezentacji Francji. Złoty medalista Mistrzostw Świata 2018 i Mistrzostw Europy U-19 2016.

Czy Pele dostał Złotą Piłkę?

Dlaczego Pele i Maradona nigdy nie dostali tej nagrody? W poniedziałkowy wieczór poznamy zdobywcę Złotej Piłki za 2021 rok.

Kto głosuje na Złotą Piłkę?

W niedzielę, 24 października zakończyło się oddawanie głosów w plebiscycie “France Football”. Z ramienia Polski głosującym jest dziennikarz TVP Sport, Maciej Iwański. Jednym z nominowanych, ale też zarazem faworytów do triumfu w głosowaniu, jest oczywiście Robert Lewandowski.

Kto głosuje na Złotą Piłkę?

Kto jest faworytem do Złotej Piłki?

Lewandowski wydaje się być więc faworytem. Kto jeszcze, zdaniem dziennikarzy goal.com, ma szansę na sięgnięcie po tę nagrodę? W opublikowanym rankingu tuż za Polakiem uplasował się Karim Benzema, a trzeci był Mohamed Salah. Poza podium znaleźli się za to Kylian Mbappe i Luka Modrić.

Czy Lewy ma szansę na Złotą Piłkę?

Wydają się naprawdę spore. Dość powiedzieć, że według pierwszego notowania, w połowie 2021 roku, było to 7,0 (tyle można było zarobić za każdą postawioną złotówkę na Polaka); im bliżej oficjalnej gali i wręczenia Złotej Piłki, tym szanse Lewandowskiego rosną.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *