Ile punktow dała Ukraina Polsce na Eurowizji 2023?

Oburzenia nie kryła także jedna z ukraińskich jurorek, która pokazała swoją kartę do głosowania. Konkurs piosenki Eurowizja 2023 w Turynie wygrała ukraińska grupa Kalush Orchestra, której jury z Polski przyznało maksymalną liczbę 12 punktów.

Ile punktow dała Ukraina w Eurowizji?

W wielkim finale, który został rozegrany 14 maja, zajęła pierwsze miejsce z wynikiem 534 punktów, w tym 211 punktów od jurorów (2. miejsce) i 323 punktów od telewidzów (2. miejsce).

Ile głosów dostała Polska od Ukrainy na Eurowizji?

W głosowaniu ukraińskich widzów Polska uzyskała 12 punktów. „Głos ludzi zawsze będzie miał większą wagę niż ocena kilku biurokratów, którzy weszli do ukraińskiego jury Eurowizji” – napisał na Facebooku ambasador Ukrainy w Polsce Andrij Deszczyca.

Ile Ukraina dała punktu w Polsce?

polskie jury, które przyznało naszym sąsiadom maksymalne 12 punktów. Z kolei reprezentant Polski Krystian Ochman, który dał naprawdę świetne miejsce, zajął 12. miejsce. Kontrowersje wywołał natomiast fakt, że jury z Ukrainy nie dało Polsce ani jednego punktu.

Czy Ukraina dała Punkty Polsce na Eurowizji?

Ukraińcy oburzeni przyznaniem przez krajowe jury zera punktów dla Polski na Eurowizji. Widzowie na Ukrainie w mediach społecznościowych wyrażają oburzenie faktem, że ukraińskie jury na konkursie Eurowizji nie przyznało punktów reprezentującemu Polskę Krystianowi Ochmanowi.

Kto dał Polsce 10 punktow?

Szczegółowe głosy widzów Widzowie z Irlandii i Wielkiej Brytanii przyznali Polsce 10 punktów, a niemiecka publiczność – 8 punktów. Czesi i Belgowie ocenili “River” na 7 punktów; widzowie z Holandii przyznali nam 6 punktów, a ze Szwecji i Norwegii pięć punktów.

Od kogo Polska dostała punkty na Eurowizji 2023?

“Dwunastki” otrzymali od Litwy, Łotwy, Mołdawii, Rumunii i Polski. Wbrew oczekiwaniom polskich fanów ukraińskie jury nie doceniło polskiej delegacji. Krystian Ochman i jego piosenka “River” nie otrzymała od komisji z Ukrainy żadnego “oczka”.

Które miejsce zajęła Polska na Eurowizji 2023?

Krystian Ochman zajął 12 miejsce. Przypomnijmy, że rok temu Rafał Brzozowski nie awansował do finału, a ostatnim polskim reprezentantem, który dotarł do finału Eurowizji była Kasia Moś (2017). Naszym najlepszym wynikiem ciągle pozostaje 2 miejsce, które w 1994 zajęła Edyta Górniak z piosenką “To nie ja!”.

Ile punktów dała nam Ukraina?

miejscu, co nie podoba się wielu widzom. Kontrowersje wzbudził fakt, że Polska nie otrzymała ani jednego punktu od jurorów z Ukrainy, choć ukraińscy widzowie zapewnili Ochmanowi maksymalne 12 punktów. Doszło do tego, że nasi wschodni sąsiedzi w mediach społecznościowych przepraszają Polaków za wyniki głosowania.

Ile punktów od Ukrainy?

Eurowizja 2023: Ile punktów Polska dostała od Ukrainy!? Ukraina zdobyła aż 631 punktów, zostawiając w tyle konkurencję – drugą Wielką Brytanię pokonała o 165 punktów. Wyniki głosowania wzbudziły w Polsce sporo emocji.

Ile punktów od Ukrainy?

Komu Ukraina przyznała punkty w Eurowizji 2023?

“Dwunastki” otrzymali od Litwy, Łotwy, Mołdawii, Rumunii i Polski. Wbrew oczekiwaniom polskich fanów ukraińskie jury nie doceniło polskiej delegacji. Krystian Ochman i jego piosenka “River” nie otrzymała od komisji z Ukrainy żadnego “oczka”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *